صفر تا صد بازاریابی در شبکه های اجتماعی

 

 

شبکه اجتماعی روشی برای افراد است که به کمک آن می توانند به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنند و با هم تعامل داشته باشند. با اینکه رسانه های  اجتماعی  از همان روزهای آغازین وب حضور داشته اند اما در  10سال اخیر رسانه های اجتماعی گفته می شود که کاربر در یک بافت اجتماعی با آن تعامل دارند که می تواند در برگیرنده مکالمات، دیدگاه ها و سایر ارتباطات تولید شده توسط کاربر و تعاملات آن ها باشد. منتشر کردن محتوا در طول چند سال اخیر بسیار ساده تر شده است و همین امر استفاده از شبکه های  اجتماعی  را بهتر می کند.

چرا کسب وکار من به شبکه های اجتماعی نیازمند است؟

چه کسب وکار کوچکی داشته باشید، در حال اجرای کسب وکار محلی باشید یا شرکت بزرگ و جهانی را مدیریت نمایید، آمارهای موجود یک موضوع مهم را روشن می کند: مشتریان شما در دنیای آنلاین حضور فعالی دارند. آنها در کانال های اجتماعی با دوستان، همکاران و سایر برندها تعامل دارند تا بتوانند اطلاعات مورد نیاز، توصیه ها و سرگرمی هایی را به دست آورند. اگر کسب و کار شما پاسخی برای این نیاز مشتری نداشته باشد، رقبا جایگاه موجود را از آنِ خود خواهند کرد. در این شرایط رقبای موجود مشتریان را تحت کنترل خود در می آورند. ده ها فرصت برای افزودن ارزش وجود دارد و یکی از این فرصت ها ایجاد ارتباطی است که بتواند به ساخت روابط بین مشتری و برند کمک کند.


برای مطالعه مقاله " ۱۰ ایده ارزان برای جذب فالوور اینستاگرام کدامند؟ " اینجا کلیک کنید


ارزش در شبکه های اجتماعی

ایجاد و تعامل با یک جامعه :

اگر این مشتریان به حامیان شما تبدیل شوند و حضور شما را با بازاریابی دهان به دهان اعلام نمایند، سود و منفعت زیادی کسب خواهید کرد. با فراهم آوردن مکان عالی برای تعامل مشتریان و کمک کردن به ایجاد روابط ارزشمند، می توانید از موارد موجود به نفع خود استفاده کنید و در صنعت خود اتوریتی را برای برندتان ایجاد نمایید.

حرکت از دوست داشتن به عاشق شدن و سپس به دفاع:

احساس اعضای جامعه در مورد برند شما می تواند از خشم تا تحسین متغیر باشد. ما بعدا احساسات منفی را مورد بحث قرار خواهیم داد اما در حال حاضر می خواهیم بر روی افرادی تمرکز کنیم که امیدواریم از طیف دوست داشتن به طیف دفاع از سایت و برند شما حرکت کنند. اولین مرحله ای که پیش روی خود دارید این است که کاری کنید افراد در پلتفرم هایی همچون فیس بوک یا سایر پلتفرم ها شما را لایک کنند و به زبان ساده دوست داشته باشند.بهترین محتوا  برای شبکه های اجتماعی

چه نوع محتوایی را می توان در شبکه های اجتماعی منتشر کرد ؟

زمانی که افراد وارد تعامل با شبکه های اجتماعی می شوند، بیشترشان یک اشتباه رایج انجام می دهند و آن هم محدود کردن محتوای خود به آپدیت های تبلیغاتی است. این موضوع بازتاب بازاریابی در دنیای سنتی است و نمی تواند در دنیای رسانه های اجتماعی زیاد موثر باشد. امروزه همه چیز تغییر کرده است. ما در حال حاضر تلاش های بازاریابی خود را بر اساس اعتماد، تعامل و جوامع ایجاد می کنیم. در زیر محتواهای مناسب با شبکه های اجتماعی را بیان می‌کنیم:

محتوای هم‌جوار

اگر فردی شما را دنبال می کند به احتمال زیاد به مواردی که ارائه می کنید علاقه مند است. همچنین می توان چنین نتیجه گرفت که علاقه مندی های آنان به همین جا ختم نمی شود. محتوایی را به اشتراک بگذارید که به طور ملموسی به کسب وکار و چیزی که مخاطبان به آن علاقه دارند مرتبط است. به عنوان مثال اگر خرده فروش بخش پوشاک هستید می توانید در مورد ترندهای زیبایی یا اخبار طراحان بزرگ دنیا استفاده کنید. این گونه موضوعات می تواند به طور مستقیم با علاقه مندی مخاطبانتان همتراز باشد

 

 

نکات و ترفندها

با به اشتراک گذاشتن محتوایی که می تواند زندگی مشتریان را راحت تر کند، ارزشی را به شبکه های اجتماعی خود اضافه کنید. این ترفندها و نکات می تواند به مشتریان کمک کند محصولات شما را به درستی به کار ببندند

 

پاسخ ها

لازم نیست هر به روزرسانی ریشه در ایده های اصلی شما داشته باشد .می توانید از ایده های سایر افراد که در حال حاضر پستی را ارسال کرده اند استفاده کنید یا در بحث های این افراد شرکت کنید. می توانید به دنبال گفتگوهای توییتری بگردید که به برند شما مرتبط است و در آن مشارکت داشته باشید. این یک روش خوب برای نمایش برند و اکانت شماست.


برای  مطالعه مقاله "3 راهکار اساسی برای افزایش فروش اینترنتی چیست؟ " اینجا کلیک کنید


اطلاعات غیر تبلیغاتی

اگر شرکت شما کارهای داوطلبانه شگفت انگیزی در جامعه انجام می دهد می توانید آن را با سایر افراد به اشتراک بگذارید. اگر در نمایشگاه ها حضور دارید می توانید اطلاعات آن را در اختیار افرد قرار دهید. با انسانی کردن برند می توانید فرهنگ درون سازمانی خود را به افراد نشان دهید. رسانه های اجتماعی می تواند روش خوبی برای انجام اینکار در اختیارتان قرار دهد.

 

 

مدیریت بحران

ما امیدواریم که هیچ کس در کسب وکار خود با بحران مواجه نشود. شبکه های اجتماعی می تواند لایه اضافی پیچیده تری به این شرایط اضافه کند. حوادث دنیای واقعی می تواند توسط شبکه های اجتماعی تقویت شود و سایه آن بر روی هر چیزی که می گویید بیفتد. مشکلاتی که در بخش خدمات مشتری رخ می دهد می تواند به راحتی و به سرعت در پلتفرم های اجتماعی منتشر شود. در همین زمان، شبکه های اجتماعی می توانند یک روش شگفت انگیز برای تمرین شفافیت باشند. بافر (Buffer)  که یک  پلیکیشن اشتراک گذاری اجتماعی است زمانی که در اواخر سال  2013هک شد توانست این شرایط را به خوبی مدیریت کند. وبلاگ ها و کامنت هایش، یک جامعه باز از طریق کانال اجتماعی فراهم می کند.

زمانی که در مورد مدیریت بحران صحبت می شود همه شرکت ها باید در یکی از  4مرحله زیر قرار داشته باشند:

 

  1. آماده سازی  :درک خطرات موجود، ایجاد فرآیند تعدیلی
  2. پاسخ و سنجش : اگر لازم بود پاسخی ارائه شود.
  3. ریکاوری(بازیابی): :این مرحله عموما در برگیرنده سنجش های بیشتر، دنبال کردن، مطالعات موردی
  4. و دانشی است که در سازمان به اشتراک گذاشته می شود.
  5. پیشگیری  :تجزیه و تحلیل بحران و فرآیندهای فعلی، شناسایی فرصت ها برای بهبود، تصدیق چیزی که برای شرکت به خوبی کار می کند.

مقالات دیگر:

4 گام ایجاد فروشگاه اینترنتی  با بودجه کم کدامند؟

شش موردی که باید درباره استراتژی دیجیتال مارکتینگ آدیداس (Adidas) بدانید

مزایای عجیب سئو(SEO)  برای کسب و کارهای کوچک

 

 

 

 

ارسال پیام

ما با در ارتباط باشید

مشاوران ما 7 روز هفته از 8 صبح الی 5 عصر پاسخگوی شما هستند